Strona główna

From Geo Hashing
Jump to: navigation, search

Witajcie na Geohashing Wiki. Geohashing to sport, w którym przypadek określa cel. Znany jest również jako generator spontanicznej przygody. Publikowany jest przez algorytm xkcd Webcomic. Większość stron na tej wiki jest w języku angielskim. Niektóre strony zostały przetłumaczone dla lepszego zrozumienia. Informacje dotyczące geohashingu możesz przeczytać w języku Flag of the United Kingdom.png angielskim - Flag of Germany.png niemieckim - Flag of Spain.png Flag of Mexico.png Flag of Chile.png hiszpańskim - Flag of France.png francuskim - 800px-Flag of Sweden.png szwedzkim - Flag of Poland.png polskim - a może i w wielu innych językach.

That's when I found out that when you are in a hurry to catch a train you can actually ride a bike while carrying all your ski equipment...
find some more great geohashing quotations here.

Co to jest?[edit]

Algorytm pokazany na xkcd comic #426, opublikowany 21 maja 2008.

Geohashing to przygoda polegająca na odbyciu podróży do przypadkowego miejsca na określonym obszarze. Każdego dnia algorytm generuje przypadkowe lokalizacje przy użyciu danych giełdowych. Zestaw współrzędnych jest generowany dla każdego 1°×1° szerokości/długości geograficznej świata (zwanych siatką. Współrzędne te mogą leżeć w każdym miejscu siatki — w lesie, w mieście, na górze a nawet na środku jeziora! W danym obszarze każdy otrzymuje ten sam zestaw koordynatów.

Wygenerowane koordynaty są wykorzystywane jako miejsce przygody, à la Geocaching, lub jako miejsce spotkania lokalnej społeczności. Prosimy, po powrocie z wyprawy udokumentuj swoją ekspedycję! Pozostali chcieliby przeczytać Twoją historię, zobaczyć Twoje fotografie i cieszyć się Twoim sukcesem (lub współczuć w przypadku porażki). Do udokumentowania codziennych wypraw na koordynaty (geohashe) lub prób dotarcia do nich możesz używać tej wiki.

Czytaj więcej Zaangażuj się


archiwum Co nowego na wiki Więcej stron wymagających dyskusji --- Archiwum dyskusji Aktywne dyskusje - dołącz się: 
  • Propozycja identyfikacji użytkowników, któzy chcieliby być adwokatami/mentorami geohashingu.
  • Możesz nas spotkać także na kanale IRC: Połącz się z nami na #geohashing w irc.foonetic.net

Oficjalne sobotnie spotkania xkcd[edit]

Rhonda, Robyn i Wade 25 April 2009 na koordynatach dla Vancouver, BC, Canada

Oficjalne spotkania xkcd odbywają się każdej soboty o 4 popołudniu(*) na koordynatach wygenerowanych dla tego dnia. Saturday meetup jest uznany, jeśli znajdujesz się tam o 16:00 lub jeśli spotkałeś się z innymi geohasherami, a najbardziej prawdopodobne jest, że spotkasz się z innymi użytkownikami xkcd jeśli stawisz się tam o wyznaczonej godzinie. Przynieś gry!

Jeśli koordynaty są dla Ciebie dostępne, chętnie podejmuj geohash każdego dnia. Gdy próbujesz osiągnąć cel raz na tydzień, postaraj się zrobić to w sobotę. Wszystkie spotkania rozpoczynają się o 16:00 lub od oznaczenia na stronie siatki.

Istnieje także osiągnięcie za udział w 100 sobotnich spotkaniach.

*W niektórych strefach 16:00 to pora zachodu słońca zimą, dlatego wcześniejsze spotkania są często bardziej odpowiednie. Zobacz indywidualne strony siatek w poszukiwaniu lokalnych spotkań.


Ostatnie i nadchodzące koordynaty[edit]

The coordinates for the next Saturday meetups, scheduled for 10 March 2018, will be based on the Dow’s opening price published at 09:30 EST (14:30 UTC) on Friday 9 March. See timeanddate.com to convert this time to your local time zone.

Disclaimer: When any coordinates generated by the Geohashing algorithm fall within a dangerous area, are inaccessible, or would require illegal trespass, DO NOT attempt to reach them. Please research each potential location before attempting to access it. You are expected to use proper judgment in all cases and are solely responsible for your own actions. See more guidelines.

Galerie z ostatnich ekspedycji[edit]

Galeria na każdy dzień jest wstawiana na stronę główną automatycznie, lecz zdjęcia do galerii są wybierane przez nas. Jest mile widziane, by każdy geohasher dodał zdjęcie z tego dnia. Wystarczy dodać nazwę swojego zdjęcia do listy w linku “add yours”. Jeśli galeria dla danego dnia nie została jeszcze utworzona, skopiuj format z poprzedniego dnia, lub z czytaj jak. Prosimy, napiszcie relację z waszej wyprawy, nawet krótką, tak by czytelnicy klikając w link na zdjęciu mogli znaleźć więcej informacji.

Przeczytaj jak wstawić zdjęcia z własnej ekspedycji.

Jeśli nowo dodana ekspedycja nie pojawia się, kliknij tutaj, by odświeżyć stronę

Kliknij tu, by zobaczyć automatycznie generowaną listę wszystkich ostatnich wypraw.

Recent Expeditions

Start the gallery for Wednesday 7 March.
Click here to learn how to add your own expedition pictures.

Start the gallery for Tuesday 6 March.
Click here to learn how to add your own expedition pictures.

Start the gallery for Saturday 3 March.
Click here to learn how to add your own expedition pictures.

Start the gallery for Friday 2 March.
Click here to learn how to add your own expedition pictures.

Start the gallery for Thursday 1 March.
Click here to learn how to add your own expedition pictures.

Start the gallery for Wednesday 28 February.
Click here to learn how to add your own expedition pictures.

Start the gallery for Friday 23 February.
Click here to learn how to add your own expedition pictures.

Start the gallery for Thursday 22 February.
Click here to learn how to add your own expedition pictures.

Start the gallery for Wednesday 21 February.
Click here to learn how to add your own expedition pictures.